Zkuste si zjednodušit život

Které z vás, mladé a úspěšné by nechtěli žít lépe, příjemněji nebo jednodušeji? Možná jste četli množství “zaručených tipů” jak na to. Otázka zní – jak to celé dopadlo? Podařilo se vám žít jednodušeji? Faktem je, že život od svých úžasných zkoušek neušetří nikoho. Jde jen o to, jak si ho zbytečně nezkomplikovat. Rád bych spolu s vámi (pokud napíšete dole v komentářích svůj názor, tip, či zkušenost) zformulovala pár tipů, které nám život jistě nezkomplikují ale spíše zjednodušší.

Píšu úmyslně v přítomném čase:

1. tip: mám svůj životní cíl – a každý den jdu za ním. Je jedno jestli je to osobní, profesní nebo jiný cíl. Důležité je, že ho znám, věřím mu a jdu za ním. Už dávno jsem se rozhodla, že nejsem ochotna cestovat v loďce života bez kormidla a kapitána!

2. tip: říkám pravdu – dávám do života svůj charakter, moje ano ať je ano a moje ne ať je ne. Lhaní v jakékoliv formě vymažte systematicky ze svého života! Život v pravdě a s pravdou dává větší smysl…

3. tip: každý den si vypnu všechny technologické hračky (mobil, počítač aj.). Na 60 minut. Právě v této chvíli, která tvoří jednu hodinu mého pozemského života pracuji a zaměřuji se na nejdůležitější práci. Nejsem přece otrokem svých elektronických pomocníků…

4. tip: nekontroluji svou e-mailovou schránku hned ráno. Vím, že pro mnohé je toto tvrzení čirý nesmysl, ale zamyslete se: kolik času trávíme sledováním svých e-mailů, mazáním spamů, odpovídáním na nesmysly, nebo čtením zaručených pikantérií? Proto si kladu jednoduchou otázku – “to co teď dělám, jak mě může posunout na cestě k mému cíli?”

5. tip: nezvedám telefon pokaždé, když zazvoní. Jsem svobodná a vím, co chci.

6. tip: vstávám brzy ráno, dám si ranní rozcvičku/strečink a jsem dobře naladěná… Každý nový den je přece pro mě novou šancí a příležitostí…

7. tip: začínám den modlitbou/meditací a udělám si prostor pro zdravou snídani. Tak jako tělo potřebuje pokrm, i mou duši nasytím hodnotnou stravou – moudrými myšlenkami o Pravdě, Lásce a Životě…

8. tip: jdu brzy spát – znáte to “Ranní ptáče – dál doskáče “… Zažila jsem i pravý opak – potom den, který následoval nestál za nic. O mé produktivitě ani nemluvě.

9. tip: přestala jsem sledovat televizi. Nejdříve jsem postupně omezovala “pobyt před krabicí” a dnes tu krabici nepotřebuji. Můj přítel mi kdysi řekl, že televize je největší požírač té nejdražší komodity kterou máme – našeho času. A měl pravdu. To, co potřebuji si cíleně přečtu na zahraničních nebo tuzemských webech (abych byla vždy v obraze) a více informací v tomto směru nepotřebuji. Čas jsou peníze a “proflákaný před telkou” se mi už nikdy nevrátí.

10. tip: naučila jsem se říkat ne. To znamená i to, že jsem se “odstřihla” i od negativních, pesimistických nebo kontraproduktivních vztahů! Zpočátku to bolelo, ale dnes nelituji. Jsem přece člověk s vlastním názorem a nemusím vždy a všude poslouchat ty neustále řeči o věcech, které mě unavují… Jak říkal Steve Jobs – zakladatel Applu “1000 ne vám přinese nevídanou kvalitu a nové příležitosti do života.”

11. tip: naučila jsem se chránit si svůj čas. Vědecké výzkumy (a mé vlastní zkušenosti) říkají, že průměrně jsme v práci přerušování/vyrušováni každých 11 minut. Rozptylování ničí produktivitu a komplikuje život.

12. tip: plánuji si týden dopředu. V neděli večer si dám na 20 minut “rande” sama se sebou a napíšu si mé klíčové priority na celý týden. Je jedno jestli plánuji s perem v ruce, nebo mám ověřený software. Důležité je, že si nedělám z plánování prioritu, ale své priority si naplánuji.

13. tip: neděle svatých. To znamená, že v neděli odpočívám a načerpávám nové síly do následujícího týdne. Je mi upřímně líto těch, kteří si ani v neděli neudělají čas pro sebe a své blízké. Na smrtelné posteli mi nebude líto toho, že jsem víc nevydělala, ale toho, že jsem nerozdala více lásky a pozornosti těm, které miluji.

Zkuste si zjednodušit život
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz

    Komentáře / diskuse / hodnocení