Zbavte se pomerančové kůry cvičením

Dnes si povíme, jak se zbavit pomerančové kůry i doma, bez návštěv do salonů. Ukážeme vám pár účinných cviků, které můžete aplikovat v pohodlí obývacího pokoje.

Na začátku se rozcvičte, aby cviky nasměrované na problémové oblasti měli ten správný efekt!

Cvičení na uvolnění svalstva a povzbuzení látkové přeměny – zpevněte břicho, svalstvo pánevního dna a páteř. Chvíli razantně kráčejte na místě. Pak udělejte výpad levou nohou a přeneste na ni váhu těla. Levou ruku natáhněte dopředu, pravou přitáhněte k tělu, jakoby jste boxovala . Krátkým přeskokem vystřídejte ruce a nohy. Dělejte to minimálně 2 minuty, můžete i déle.

Cvičení na posílení přední části stehen, hýždí, bočních partií nohou – podřepy – postavte se před židli. Levou nohou udělejte velký výpad vpřed. Pravou nohu si položte na židli a ruce si dejte za hlavu. Pomalu klesejte dolů, přičemž dbejte na to, aby koleno při pomačkání nepřesáhlo úroveň špičky chodidla. Silou svalstva nohou se opět vytáhněte nahoru. Opakujte 7 až 10-krát na každou stranu.

Cvičení na vnitřní svalstvo stehen – vzpřímeně se postavte a mírně napněte břišní svalstvo. Ruce nechte volně viset při těle. Hmotnost těla přeneste na levou nohu, pravou zvedněte dopředu. Chodidlo flexujte a natočte směrem ven. Z této polohy nohu pomalu zvedejte diagonálně doleva a nahoru – jakoby jste zpomaleným záběrem vykopávali míč. Měli byste cítit tah na vnitřní straně stehna. Chvíli zadržte a vraťte do výchozí polohy.

Cvičení na zadek – lehněte si na záda a chodidla vyložte na židli . Ruce natáhněte podél těla. Nadechněte se a při výdechu vytlačte vzhůru pánev a záda. Vědomě přitom zapojte hýžďové svaly. Stehna, pánev a záda tvoří jednu linii. S nádechem nechte pánev mírně klesnout, s výdechem ji opět zvedněte nahoru. Opakujte 20-krát v pomalých intervalech.

Cvičení na břišního svalstvo – lehněte si na bok a nohy zlehka pokrčte. Horní ruku narovnejte k nohám. Spodní ruku dejte za hlavu, loket směřuje dopředu. Napněte břicho a zapojením bočního břišního svalstva mírně nadzvedněte horní část těla. Chvíli zadržte, opět klesejte, ale nelehejte si úplně. Nohy zůstávají během cvičení na zemi. Opakujte asi 15-krát na obě strany.

Cvičení na přímé břišní svaly – lehněte si na záda a pokrčte nohy. Pod zadek si dejte tyč. Chodidla posuňte dopředu, aby špičky směřovaly nahoru. Napněte břišní svalstvo, s výdechem zvedněte hlavu a ramena a hůl přitom pomalu rolujte směrem k patám. Opakujte 15 až 20-krát.

Spojení silového a kardiocvičení na zpevnění stehen, hýždí – postavte se zpříma. Pravou nohou udělejte velký výpad vpřed a přeneste na ni váhu těla. Koleno je kolmo nad kotníkem. Horní polovinu těla nakloňte dopředu a paže natáhněte nahoru tak, aby tělo tvořilo jednu linii. Levým chodidlem se odtlačte od země, pokrčenou levou nohu silou zvedněte dopředu a současně přitáhněte paže k tělu. Vraťte se do výchozí polohy . Opakujte 15 až 20-krát na každou stranu.

Zbavte se pomerančové kůry cvičením
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz