Vztahy – seznamování

Dnes bych se ráda připojila se svými zkušenostmi ohledně vztahů – seznamování se přes inzerát z pohledu ženy.

Jak se má vlastně člověk ať již žena či muž seznámit ve věku kolem 40 let? Do barů nechodíte, neboť tam většinou natrefíte na pochybné existence, na ulici jen tak někoho neoslovíte, i když si říkáte tedy to je pěkný chlap. Ale většinou by Vám to přišlo trapné a tak se většina z nás, co jsme v tomto věku, tj. rozvedené, svobodné, vdovy apod. prostě sami se uchýlí k myšlence dát si inzerát, prostě nějaká ta internetová seznamka, a že jich v dnešní době je. To jestli si vybere tu správnou Vám nikdo neporadí ani nezaručí. A tak je asi nejlepší si dát inzeráty do více seznamek najednou.

Z mé vlastní zkušenosti a samozřejmě ze zkušenosti mých kamarádek není vůbec lehké ani takto najít partnera pro život, který se nechce jen bavit a užívat si, či prožít jen tak nějaký románek, flirt….. I když si dáte inzerát do rubriky vážná seznámení, tak se stejně nevyhnete tomu, že Vás někdo osloví jen tak pro pobavení či rychlý sex, zábavu nebo nezávazný vztah nebo jak se dnes používá otevřený vztah apod. Docela paradox je, že dle mé zkušenosti a to jsem žena 43 let a zkusila dát si inzerát, ne že bych byla zoufalka, ale prostě děti jsou velké, a nechci být sama. Občas si tedy řeknu, co mi vlastně chybí? Mám práci, děti, mám kde bydlet, spousty přátel, kamarádů, zájmů, mohu si jít kam chci, s kým chci, přijít kdy chci, vstávat o víkendu jak se mi líbí apod. Ale najednou takové světýlko blik cvak. A sedíte sama v obýváku u televize, a najednou Vám je smutno, nikdo si tam k Vám nesedne, nedá si s Vámi kávu, jen tak nepohladí, nechytne za ruku a prostě takové ty drobnosti. Je prostě jasné, že i když máte skoro vše tak prostě ve dvou se to lépe táhne a je prostě lépe. Takže, i když máte svá specifika, co hledáte zkouší Vám odepsat kde kdo. Píší mi muži nebo spíše chlapci ve věku 18 let, což jsou mladší než můj syn no a řekněte, dovedete si představit přivést si ho domů jako partnera? To prostě nejde. Na druhou stranu jsou tu muži zase z druhého konce tedy cca 60 let a zase se dostáváte do situace, že tohle také není to pravé. Tedy samozřejmě jak pro koho. Vím o sobě, že nemohu mít mladšího partnera, ale zároveň nemohu mít doma důchodce. Vím, že potřebuji muže v mém věku tedy do 50 let. Což mi přijde takové normální. Takže si řeknete tedy to je velké rozpětí od 18 let do 60 tedy velký výběr. Ale je tam to ALE!

Muže, který by byl v mé věkové kategorii a tudíž věkem ke mně, tak ti chtějí mladé, krásné,štíhlé nebo hubené, bez závazků, dětí, nezávislé a nevím co ještě. Pak je tu druhý mezník, těch je tedy podstatně méně ti zase chtějí pro změnu velmi silné až tlusté ženy. A teď co myslíte? Nejsem ani jeden typ, nejsem ani štíhlá ba hubená, ale nejsem ani silná ba tlustá. Řekla bych normální ženská a vlastně jste bez šance. Vím, je to vtipné, ale je to tak. A řekněte sami, která žena v tomto věku kolem 40 let je bez závazků (bez dětí)? Odpověď zní na 99% žádná. A to na dnešní dobu já mám velké děti, ale hodně žen v tomto věku mají děti školou povinné ba někdy i teprve ne školce. Jelikož se věková hranice posouvá bůh ví kam.

A když už se najde někdo, kdo by byl k Vám, tak po pár vyměněných mailů, je z onoho muže drzí a perverzní muž. Nechci házet všechny muže do jednoho pytle, jak se říká, ale to je zkušenost. Bohužel.  Také většina mužů nemá vyplněný profil, abyste z něho něco vyčetla, a o fotce ani nemluvím. O proti ženám je to pouhá setinka mužů, kteří opravdu poctivě mají většinu zadáno včetně fota. Přitom vyžadují až nesmyslné požadavky, a přitom když vidíte fotku, kterou Vám pošle, tak sami žasnete. Nemám vůbec nic proti mužům, ale je to tak trochu nefér. Pak samozřejmě nastane i další verze, že po pár vyměněných mailech si konečně domluvíte sraz a posezení při kávičce či vínku. Tam teprve přímo na místě zjistíte alespoň na první pohled co a jak. Většinou se říká, že člověk má dát na první dojem, a mohu upřímně říci, že to docela i funguje.  Je pravdou, že to málokdy vyjde a domluvíte si druhé rande anebo prostě zkusíte dát jak se říká druhou šanci, protože řekněte sami, kdo není nervózní, neví jak to bude probíhat apod. Opět z vlastní zkušenosti mohu říci, že většinou po první schůzce vím, zda se chci s tímto mužem setkat či nikoliv. A když to nevyjde prostě zkoušíte dál. Přeci to jednou musí vyjít.

Na druhou stranu, ale musím přiznat, že pár mých kamarádek, takto partnera opravdu našlo.  Některé jsou teprve na začátku a nějak se to rozvíjí, jiné už jsou ve vztahu 4 roky a jedna skoro rok.

Takže milé dámy neztrácejte naději, třeba to jednou vyjde. Nepropadejte panice, hlavně se do ničeho nenuďte a za každou cenu mít muže jen proto, aby jste nezůstala sama je k ničemu. Určitě se k tomu tématu vrátím, protože jsem si podala inzerát a tak budu informovat, další mé zkušenosti. Přeji hezký den Lucie

Vztahy – seznamování
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz