Vyhněte se chřipce

Chřipka je velký strašák, mnoho lidí ji přechází, protože se bojí ztráty zaměstnání. Nikdo nemá zájem s ní ležet doma. Ale jak se jí tedy zaručeně vyhnout?

Stoprocentní návod neexistuje, přesto můžeme dát k dobru pár konkrétních rad, které opravdu pomohou. V první řadě je totiž nutná důsledná hygiena, a to ve všech myslitelných směrech. Například se musíme vyhnout rizikovým místům – posezení v kavárně, zhlédnutí filmu v kině či dokonce jízda v tramvaji – prostě všude, kde jsou menší či větší hloučky lidí a minimálně jeden z nich kašle nebo kýchá.

Důležité je také nepodceňovat pravidelné mytí rukou. Chřipkový virus přežije až osmačtyřicet hodin, díky špinavým rukám se snadno dostane na sliznici. Před jídlem, po návratu z toalety, po cestě MHD – vždy se vyplatí umýt si ruce než pak týden doma s chřipkou. A pozor, je potřeba opravdu solidní antibakteriální mýdlo a teplá voda.

Další rada? Nesahejte si na obličej. Chřipkové viry milují, když se dostanou do nosní či ústní sliznice, pak už je dílo zkázy skoro dokonáno. Stačí jen prosté okusování nehtů. Důležité je i pravidelné větrání všech místností v bytě či domě, preventivní dezinfekci pomůže například i takzvané horské sluníčko.

Velice důležité je i zlepšení imunitního systému, protože samozřejmě platí beze zbytku rovnice – čím silnější imunita, tím menší riziko onemocnění chřipkou. Můžete si dopřát vitamínové preparáty, nejlépe ale pomůžete celému organismu změnou jídelníčku. Stačí totiž relativně málo…

Játra, vajíčka, máslo, mrkev nebo rajčata obsahují dostatek vitamínu A, luštěniny nebo banány mají zase vysoký obsah vitamínu B6, který obecně chrání před infekcemi všeho druhu. Důležitý je i zinek, který najdete ve slunečnicových semenech či ananasu a selen (cibule, brokolice, celozrnné pečivo).

Vyhněte se chřipce
Ohodnotit

3 komentáře
 1. My coder is trying to convince me to move to .net from
  PHP. I have always disliked the idea because of the costs.

  But he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on various websites
  for about a year and am anxious about switching to another platform.
  I have heard fantastic things about blogengine.net.
  Is there a way I can import all my wordpress posts
  into it? Any help would be really appreciated!

 2. all the time i used to read smaller articles
  or reviews that also clear their motive, and that is also happening with
  this article which I am reading at this place.

 3. Hello, always i used to check webpage posts here early in the break
  of day, since i like to gain knowledge of more and more.

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz

Komentáře / diskuse / hodnocení