Turecko, luxus za skvělou cenu

Turecko je pro mnoho lidí oblíbenou zemí, do níž se rádi pravidelně vracejí na svou dovolenou, ale pro mnohé další je zcela neznámým místem, které znají snad jen díky Istanbulu. Pokud patříte i vy mezi ty, kteří zatím neobjevili krásy Turecka, pak rozhodně čtěte dále! V tomto článku jsme si pro vás připravili přehledné informace o Turecku, oblíbených místních destinacích a také zajímavostech, díky nimž je dovolená v Turecku tak nevšedním zážitkem.

Praktické informace o Turecku

Turecko je velmi zajímavou zemí, rozkládá se totiž na dvou kontinentech zároveň – západní část se nachází v Evropě a zbylá část je součástí Asie. Toto rozdělení je velmi dobře patrné na místní kultuře a zejména pak na krajině, která se na západě značně liší od východu. Obecně lze ale říci, že co se turistického ruchu týče, Turecko si vybralo to nejlepší z obou kontinentů. Evropský vliv je patrný na možnosti stravy formou all inclusive a složení jídelníčku mnohdy odpovídá evropskému typu stravování. Jídelní tabule je ovšem obohacena také některými tureckými specialitami, které vás nenechají na pochybách, že se již nenacházíte v Evropě.

Turecká letoviska jsou velmi příjemná, čistá a malebná. Komfort hotelů samozřejmě odpovídá počtu * a pokud zvolíte například 5* hotel, můžete si být jisti, že vás zde budou po celý den hýčkat a svou dovolenou si opravdu výborně užijete. Také nižší hotelové třídy nabízejí kvalitní ubytování, největší rozdíly jsou patrné například ve vybavení hotelových komplexů a v pestrosti stravy. Záleží pouze na vás, zda hledáte luxusní dovolenou nebo vám na komfortu tolik nesejde.

turkish_food

Dovolená za skvělou cenu

Jednou z největších výhod dovolené v Turecku je vynikající cena zájezdů s ohledem na služby, které za své peníze získáte. Turecká letoviska jsou velmi kvalitní a nabízejí širokou škálu moderně vybavených hotelových komplexů od 3* až po 5* hotely. Ať už zvolíte kteroukoliv kategorii, vždy se můžete těšit na čisté a útulné prostředí. Luxusnější hotely disponují vlastními soukromými plážemi, u 3* hotelů nebývají vlastní pláže samozřejmostí – pokud tedy hledáte hotel s pláží, pozorně si přečtěte popis daného hotelu nebo se raději informujte v call centru cestovní agentury NewTravel.cz, kde vám přesně řeknou, čím daný hotel disponuje.

Turecko, luxus za skvělou cenu
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz