Rande v Paříži

Kam pozvat vaše nejdražší a nejbližší v Paříži na zábavu nebo toulky skrytými zákoutími? Objevili jsme pro vás několik méně známých částí města na Seině, které určitě zpestří váš francouzský výlet.

Parčík Belleville, který přesto, že je schovaný mezi bílými paneláky, poskytuje nevšední panoramatický pohled na Paříž (Metro, linky 2 a 11). V Belleville se můžete toulat schodišti a promenádami, ale určitě vás upoutají i zelené plochy a květinové zahrádky, fontány, jeskyně, bambusový háj i okrasná jezírka. Objevíte také místní komunitu umělců – jejich ateliéry a díla vystavené na nedalekých nádvořích. Všimnete si, že v Belleville 72 je na pouliční lampě zavěšena tabulka, že se tam narodila legendární francouzská šansoniérka Edith Piaf. Pokud vás přitom napadne otázka, co budete dělat po setmění, nezapomeňte na oblíbené pařížské kabarety a hudební bary.

paris

V Belleville se také zrodilo slovo “guiguette” neboli kavárna s venkovním posezením. V minulosti byli obyvatelé Belleville zvyklí relaxovat v takových typicky francouzských kavárničkách při sklence vína nebo šálku kávy. Dnes vlivem kosmopolitní kultury je nahrazují za rozmanité thajské restaurace nebo turecké kavárny.

Na způsob anglických zahrad je do země zasazena Lucemburská zahrada (městská doprava, linka B). Tyto “zelené plíce” Paříže vás přivítají během jakýchkoli setkání – od soukromých po obchodní. Můžete tam sedět na rozkládacích křeslech, dát si rychlé občerstvení nebo drink v blízkosti jezírka.

paris3

Nedaleká Botanická zahrada (Jardin des Plantes) je vhodným místem pro víkendový piknik. Najdete tam pozemský ráj flóry i fauny, který s radostí vyměníte za rušný tep velkoměsta.

Tip pro rodiče: Přírodovědecké muzeum (Metro, linka 4), část Botanické zahrady, je tím pravým místem k objevování života mamutů a jiných obrovských předků našich zvířat v rámci interaktivní výstavy. Pro děti je velkým zážitkem sledování a zkoumání obrovské kostry velryby (váží 42 tun!) Nebo procházka po cestě zrodu života na naší planetě na interaktivní naučné stezce.

Královský Bois de Vincennes (původně Vilcena) – park, jehož návštěvou nepohrdne ani rodilý Angličan, již od nepaměti navštěvují celé rodiny, přátelé nebo zamilovaní park (Metro, linka 8). Nádherně upravené ostrovy s jeskyní nebo kaplí jsou zaplaveny hlučnými mladými muzikanty a jejich afro-rytmy. Můžete si také pronajmout člun a poznávat okolí obou malých ostrůvků, nebo s dětmi absolvovat vyhlídkovou jízdu na poníkovi.

Vaše rande dostane kouzelný nádech, pokud si ho naplánujete v malé pařížské čtvrti Bercy, která se stává módní díky mnohým podnikům s vnějšími terasami (Metro, linka 14 do Court St.Emilion, autobus 24, 62 a 111). Čtvrť je plná útulných barů, restaurací a obchůdků, které poskytují ochutnávky vín. Jsou zařízeny v bývalých vinných sklípcích a Pařížané tam jsou zvyklí obědvat po sobotních nákupech. Mnozí se zase zastaví na drink v Multicentro Club Med, a ti, co mají rádi zábavu, zajdou na diskotéku – horkou půlnoční párty a la Paris. Určitě si i vy najdete způsob, jak tady relaxovat.

paris4

Neváhejte a objevte  si svoji vlastní Paříž: mimo hlavních atrakcí a turisty sešlapaný chodníčků. Ukrývá mnoho pokladů, které čekají jen na to, abyste je objevili. A nezapomeňte na přátele, určitě je potěší, když od vás takové pozvání dostanou.

Rande v Paříži
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz