Potraviny, které zvyšují cholesterol

Zdravá strava je velmi důležitá pro zdraví vás, vašeho srdce i cév. Zajímat o potraviny by se měl tedy každý člověk a to i ten, v jehož rodině není anamnéza kardiovaskulárního onemocnění. Zvýšený cholesterol se totiž neprojevuje ze dne na den, může se objevit až po mnoha letech špatného stravování, kdy se  nevědomky postupně a systematicky ničíte. Zkontrolujte si proto svůj jídelníček! A pokuste se z něj vypustit 5 nepřátel vašeho zdraví, dejte si pozor na těchto 5  nenápadných zabijáků:

Mleté krůtí maso

Sice je krůtí mleté maso samozřejmě lepší než například to vepřové, přesto nezapomeňte, že třeba jen v 80g této pochoutky stále zůstává až 12,5g tuku. Radou tedy je, vyhnout se mletému a udělat si z krůtího raději biftek na grilu bez tuku.

Cukr

Ano, ten, který vám zlepšuje chuť jídel i pití.Ten výborný cukr! Právě on vám podle nedávné studie zvyšuje úroveň hladiny lipidů v krvi. Podle lékařů je doporučené množství cukru, pokud přijímáte 2000kcal/den, pouze a maximálně 100kcal/den. Vše co je nad, je špatně.

Bramborová kaše

Tato pochoutka z brambor, kromě nich obsahuje totiž  i velké množství másla, mléka a smetany. Což z bramborové kaše dělá kalorickou bombu, plnou nasycených tuků. A tyto tuky samozřejmě zvyšují váš cholesterol.

Pizza

Jeden kousek obsahuje až 10g tuku, z toho 4,4g těch nasycených. Jenže komu stačí jen jeden kousek? Pokud opravdu pizzu milujete a neumíte si bez ní představit váš život, snažte se sníst vždy pouze jeden kousek a vyměňte ty sýrové- salámové za ty zeleninové- šunkové.

Popcorn

Taky si ho dáváte v kině? A víte, že ve středních částech této dobroty je až 60g nasycených tuků a střední porce obsahuje více než 1000kcal? A to je skoro polovina vašeho denního příjmu, hrozné že.  Proto se vždy s někým radši podělte, kupte si ho do dvojice/ případně jednu krabici pro celou rodinu/ a vyvarujte se těm s příchutěmi: nejhorší je máslová či sýrová.

Potraviny, které zvyšují cholesterol
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz

    Komentáře / diskuse / hodnocení