Pět rad, jak vypadat na fotkách jako modelka

Zatímco se někdo narodí s pózováním v krvi, jiné z nás se mohou natrápit kolik chtějí a nikdy nevypadají na fotografiích dobře. Buď je trápí nepřirozený úsměv, nebo zdůraznění toho, co bychom nejraději zakryli. Zkuste se však inspirovat těmi, pro které je právě pózování před fotoaparátem hlavní pracovní činností. Jak vypadat na fotkách co nejlépe, nejen slavných modelek, ale i prestižních fotografů jsme se zeptali a z jejich odpovědí vytvořili několik rad, které byste měli dodržovat.

1. Vypadat štíhlejší

Tento trik je více než jednoduchý, ale přitom trápí nejvíce žen. Nejen video, ale i fotografie dokáže přidat pár kilogramů, zvláště pokud nevíte, jak se správně postavit. Tak pojďme na to. Natočte se celým tělem jen mírně na stranu od fotografa a pak se trupem otočte směrem k němu. V oblasti pasu tak vytvoříte zeštíhlující efekt a zakryjete většinu nedostatků, která by vás mohla trápit. S větším bříškem určitě nepózujte z bočního profilu a při širších stehnech nebo větším pase vynechejte přímé focení.

denver_fashion_photography-3

2. Jednoznačně bez blesku

Již mnoho kvalitnějších fotoaparátů má možnost, díky níž si můžete vypnout automatické spouštění blesku. Protože právě kvůli němu vypadá naše pleť často mrtvolně bílá nebo vyniknou všechny nedostatky. I při horších světelných podmínkách se pomocí nastavení expozice snažte vytvořit co nejvhodnější fotku bez jeho použití, případně se dodatečně spolehněte na použití grafických programů.

3. Bez kýčovitého úsměvu

Abyste na každé fotografii nepůsobily jako uměle naklonovaná panenka, měli byste se tvářit co nejpřirozeněji. Když totiž děláte úsměv na objednávku, máte tendenci sklouznout do jedné polohy, která časem působí velmi stroze a uměle. Hlavní úloha by měla být na fotografovi. Ten by měl prostřednictvím nějakých žertů nebo přirozeného šarmu vyseknout na vaší tváři přirozený úsměv, při kterém se nekontrolujete a vypadáte tak nejlepší. Pokud vám nepomůže on, pomohou vám vzpomínky na milované osoby a oblíbené zážitky, které navíc krásně rozzáří celou vaši tvář.

usmev

4. Bez dvojité brady

Tento trik používá i mnoho filmových hvězdiček. Abyste neměli na fotce dvojitou bradu, mnoho z vás sice správně natáhne krk, no hlavu nechává ve zvýšené poloze. Díky tomu však působíte namyšleně a arogantně. Namísto toho jen velmi mírně posuňte čelist dolů a kousek do jedné ze stran. Vykouzlíte tak navíc i svůdnější pohled. Tato póza je nejvhodnější při stylizovaných portrétech.

5. Zkrášlete se

Pokud vás čeká nějaké důležité focení, věnujte velkou pozornost vašemu zevnějšku. Neváhejte investovat například i do bělení zubů nebo hloubkového čištění pleti, protože třeba svatební fotografie za to nepochybně stojí. Dopřejte si i kvalitní hydrataci a k tomu jako bonus navíc i jeden zajímavý trik, který vám opticky zvětší oči a zamaskuje i jejich otoky. Naneste si spirálu jen na konečky řas a to rovnou ve dvou vrstvách.

Andrey-Yakovlev-Lili-Aleeva-Beautiful-Women-Portraits-Photography-11-498x746

Pět rad, jak vypadat na fotkách jako modelka
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz

    Komentáře / diskuse / hodnocení