Nejznámějších 8 obuvnických firem na světě

I když o nich neslyšíme tak často jako o módních značkách, mají ve světě fashion byznysu stejně důležité postavení jako tyto firmy. Vždyť krásné boty dokáží na sebe někdy přitáhnout větší pozornost než samotný model. O to víc, když jde o kousek z některé z prestižních dílen, které si dokáží pohrát s každým detailem a nabídnout tak opravdu poutavou alternativu. Tomu je samozřejmě přizpůsobena i jejich cena, ale hrdé nositelky neváhají za některé z nich dát nejen stovky, ale i tisíce eur. Vždyť boty od těchto nejznámějších firem za to nepochybně stojí!

Christian Louboutin

Jedny z nejikoničtějších bot pocházejí právě od Christiana Louboutina. Kultovní červená podrážka je nejen jeho patentem, ale zároveň i poznávacím znamením dobrého vkusu mezi módní smetánkou. Podle slov šéfa firmy musí žena kvůli kráse trošku trpět. A tak dlouhá léta nechtěl ustoupit od trendu vysokých podpatků. Spolu s Blahnikem pomalu lámali rekordy, které odvážné ženy prezentovali na červených kobercích. Před pár lety přišel najednou zlom a Louboutin se rozhodl vsadit také na pohodlnost. Část své kolekce tedy přizpůsobil tak, že měli velmi nízké podpatky a dokonce připravil i pár raritních kousků ve stylu balerín.

christian-louboutin

 

Manolo Blahnik

Zatímco pro někoho je fetišem červená podrážka, pro jiného je drogou Blahnik podpis, který je zase charakteristickým znamením této společnosti. Nikdo neudělal jeho botám takovou obrovskou reklamu, jako seriálová Carrie ze Sexu ve městě. Od té doby se jeho obuv stala ještě více populární a byla známkou prestiže. Rád se specializuje na unikátní designérské kousky. Neváhá přijít na trh s odvážnými kombinacemi, které vyžadují silnou osobnost nositelky. Odborníci tuto firmu označují jako společnost s nejzajímavějším vývojem, která přináší do módy nejoriginálnější styl.

manolo_blahnik11

 

Jimmy Choo

Začátek této firmy patřil k těm pohádkovým příběhům, když se z chudého obyčejného ševce stal díky velkému úsilí odborník, který vytvořil silnou společnost. Tu po jeho odchodu převzala Tamara Mellon, která se rozhodla loni taktéž pro rezignaci a posun v kariéře. I když značka Jimmy Choo zůstala nadále věrná dobré tradici a podle mnohých je zřejmě nejúspěšnější obuvnickou firmou, přece jen se některé boty s tímto označením cení více. A to jsou modely přímo od Jimmyho Choo, který si vybírá výsostně pár klientů ročně, kterým ručně vyrábí unikátní modely na míru.

jimmy-choo-shoes-black-c-43374-0p2

 

Walter Steiger

Exkluzivita, inovativnost a spolupráce s luxusními značkami. To jsou hlavní znaky Waltera Steigera, který se po zastávce v Paříži dopracoval k lukrativnějším nabídkám v Londýně. Miluje umění a postupně se začal specializovat na výrobu bot s osobitým designem. Každý model má unikátní styl a spolehlivě jej rozpoznáte od jiných firem. Jeho nejnovější spolupráce se váže k Victorii Beckham.

The Daily Shoe

 

Nike

Možná vám tato značka nesedí mezi ostatní luxusní společnosti. No pokud mluvíme o nejznámějších obuvnických firmách, musíme zmínit i tu, která má z prodeje bot největší zisk. A je přitom nepodstatné, že jde “jen” o sportovní modely. Nike slaví úspěch především díky spolupráci s různými sportovními hvězdami, které se zároveň zajímají i o samotný vývoj jednotlivých linií. Snaží se vždy přijít s něčím originálním, což by nejen potěšilo očko módního guru, ale zároveň by také usnadňovalo lidem sportování.

botasky-nike_nike (3)

 

Stuart Weitzman

Filozofií této obuvnické firmy je čistý precizní styl. Založil ji otec aktuálního majitele, který tehdy vlastnil menší firmu vyrábějící obuv pro široké okolí. Když ji v šedesátých letech převzal po zakladatelově smrti Stuart, rozhodl se z ní udělat společnost, kterou budou znát po celém světě. To se mu i podařilo, protože jeho obchody jsou otevřené téměř na každém kontinentu. Na zpopularizování značky pracují i prostřednictvím výroby limitovaných edicí zdobených třeba zlatem nebo drahými kameny.

Stuart-Weitzman-Shoes

 

Miu Miu

Dceřiná společnost Prady a jedna z nejúspěšnějších poboček tohoto druhu vůbec. Kromě stylu pro mladé lidi se rozhodli specializovat i na výrobu doplňků a obuvi. Jejich boty oslovují nejen mladší zákazníky, ale i dámy na vysokých postaveních. Jsou známí svěžím, pestrým a kreativním stylem.

glogou_MIUMIU_Shoes_5

 

Brian Atwood

Oproti ostatním značkám se jedná o poměrně mladou firmu, kterou založili jen v roce 2001. Brian Atwood se už i dříve motal kolem módy, ale nakonec se rozhodl upozornit na boty. Říká se, že žádná žena, která si obuje model této společnosti se nevyhne minimálně jednomu komplimentu. Do kategorie luxusní obuvi se dostali zejména díky precizní práci s detaily, které nabízí ne jednou překvapivě dokonalé zdobení.

embedded_Brian_Atwood_2013_Bridal_Collection__(1)

Nejznámějších 8 obuvnických firem na světě
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz

    Komentáře / diskuse / hodnocení