Navštivte Grand Canyon

Plánujete cestu do USA a máte mezery v programu? Co takhle se vydat do arizonského Grand Canyonu a vychutnat si skutečné mistrovské dílo přírody? Nebojte se, na lítost rozhodně nebude čas! Grand Canyon vám totiž vyrazí dech!

NEJ na světě!

V Americe můžete najít hned několik Grand Canyon, ten který však máme na mysli my, je ten nejznámější a největší. Grand Canyon je úžina tvořena řekou Colorado v severní Arizoně a patří mezi nejznámější přírodní útvary na světě! Jeho jedinečnost spočívá nejen v jeho délce (až 446 km), ale zejména hloubce. Snad nám dáte za pravdu, pokud řekneme, že padat do 1 800 metrů hluboké rokle by nechtěl zažít asi nikdo. Kromě jeho gigantickosti je tu však ještě jedna věc: stěny Grand Canyonu jsou tvořeny vícebarevnými vrstvami pískovců a vápenců, které dodávají tomuto místu neskutečnou atmosféru.

Jeden z nejstarších …

Velký kaňon je součástí stejnojmenného národního parku, jehož celková plocha je téměř 5 tisíc kilometrů čtverečních. Když ho v roce 1903 navštívil prezident Roosevelt, ohromen jeho nádherou řekl: “Velký kaňon mě naplňuje úžasem. Nedá se srovnat s ničím jiným, je nepopsatelný; je absolutně nepřekonatelný v celém širém světě. “Park byl oficiálně založen až o 16 let později, ale i tak patří Národní park Grand Canyon k jedněm z nejstarších národních parků v USA.

Užijte si ho!

Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří mohou spatřit Grand Canyon na vlastní oči, připravte se na to! Pokud nevíte, co tím myslíme, nabízíme vám pár tipů, jak si vychutnat tento přírodní klenot co nejintenzivněji! Před cestou nezapomeňte i na cestovní pojištění, které vám bude krýt záda všude kam se pohnete a nebudete muset myslet nato, “co když”. Zdravotnické zákroky, které vám udělají v zahraničí stojí totiž tolik, že byste mohli jít do Grand Canyonu hned 17 krát. Dnes se dá uzavřít cestovní pojištění online, takže je to pohodlná a skutečně rychlá záležitost.

1. Určete si čas! Národní park Grand Canyon je otevřený celý rok, ale vrchol sezóny je od dubna do října. V letním období je zde nespočet turistů, takže pokud se tomu chcete vyhnout, doporučujeme vám jarní nebo podzimní období.

2. Vyberte si místo! Národní park je obrovský a proto je ideální v něm setrvat několik dní. Je nutné předem si určit, kde přespíte. Možností je hned několik: buď zůstanete v parku a využijete tamní ubytovací služby, nebo využijete některý z řady okolních hotelů či kempů. Ať už se rozhodnete jakkoliv, nenechávejte si to na poslední chvíli! Objednávku je potřeba udělat i několik měsíců před plánovaným příjezdem!

3. Navštivte informační centrum! Před tím, než se vydáte zdolávat skaliska Velkého kaňonu, zastavte se v hlavním návštěvnickém centru, které je blízko vesničky Grand Canyon. Vezměte si výtisk průvodce, který poskytuje nejen návody na možné aktivity v parku, ale dává i základní informace ohledně orientace či případné pomoci.

4. Vychutnejte si výhled! O kráse Grand Kanyonu se toho napsalo mnoho, avšak žádná slova ani obrázky se nevyrovnají skutečnému zážitku na vlastní oči! Nádherná vyhlídka je například podél silničního tahu Desert View Drive či Hermit Road. Nejlepší záběry si zase uděláte během východu nebo západu slunce, jehož světlo zalije Grand Canyon jako malinu!

5. Jděte na túru! Turistika je v Grand Canyonu jednou z nejoblíbenějších aktivit. Pokud však nemáte s turistikou zkušenosti, raději zůstaňte jen na okraji kaňonu a nepouštějte se hlouběji do vnitrozemí, mohli byste zabloudit. Pokud jste však náruživý turista a máte za sebou nějaké ty zkušenosti, vezměte si mapu, dostatek vody a opalovací krém a vydejte se na cestu! Nezapomínejte: ideální je chodit vždy s někým!

6. Jděte rybařit! Pokud patříte k milovníkům rybaření, pak vás tato zpráva jistě potěší! Před tím než si začnete chystat udici a návnady je třeba se vybavit rybářskou licencí a také povolením k odchytu v řídce osídlené oblasti (kde je nejvíce ryb). V případě, že by ryby nešly, můžete strávit nějaký čas u řeky spolu s ostatními nadšenci raftingu!

Pokud vás naše nabídka neoslovila, rozhodně nezoufejte! Grand Canyon je obrovský a možností je nepočítaně. Pokud chcete podniknout něco neobvyklého a zábavného, zkuste trošku hledat na internetu! Určitě najdete něco, co se vám bude líbit!

Navštivte Grand Canyon
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz