Nakupujete zdravě?

V supermarketu na vás číhají zdravá, ale i nezdravá jídla. Čemu se vyhnout obloukem a co naopak kupovat? Jak se vůbec pohybovat v supermarketu?

Zkontrolujte si nutriční hodnoty

A pozor na udávanou gramáž! Některé produkty se pyšní tím, že mají málo tuku či cukru na jednu porci. Pokud pak ale spořádáte několik takových porcí, moc vám to ve vašem tréninkovém programu neprospěje.

Vyhněte se baleným produktům

Pokud je nějaké jídlo zabalené v plastovém nebo papírovém pytlíku, je často chemicky upraveno a plné cukru.

Držte se čerstvých potravin – to znamená nakupujte čerstvou a rozmanitou zeleninu a ovoce.

Vyhněte se uzeninám, které obsahují příliš mnoho soli, mouky, konzervantů a chemikálií. Nehledě na to, že jsou „obohaceny“ o spoustu tuku. Vždy vybírejte jen z čerstvých kusů masa, nejlépe od ověřeného řezníka.

Dejte si pozor na dresinky a směsi koření

Dokonce i dresink bez tuku může být nabitý cukrem. Držte se balsamikového octa smíchaného s malým množstvím olivového oleje. Dostanete do těla daleko zdravější tuky.

Vyvarujte se potravinám s hydrogenovaným olejem

Za žádnou cenu nekonzumujte takové potraviny!

Hydrogenovaný olej naleznete například v sušenkách, krekrech, slaných oříšcích nebo chipsech.

Vyberte si libové maso

Maso kupujte kvalitní a čerstvé, vyplatí se i trochu si připlatit, tady šetřit není na místě. Volte čerstvé ryby (mořské i sladkovodní), kvalitní hovězí, nebojte se libového vepřového masa (panenka, kýta, kotleta), skvělé a chutné maso je jehněčí, z drůbeže volte krůtí prsa.

Vyhněte se limonádám a alkoholu

Obsahují prázdné kalorie, které mohou vaše tělo okamžitě přepnout z režimu spalování tuku.

Nakupujete zdravě?
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz

    Komentáře / diskuse / hodnocení