Med jako účinná pleťová kosmetika

Med je nejen pochoutka, ale stejně účinný kosmetický přípravek z dílny „matky přírody“. Blahodárné účinky na zdraví má zevnitř i zvenku. Medová kosmetika vrátí pleti pružnost, hydratuje ji a chrání před škodlivými vlivy.

Včela medonosná vám přinese krásnou pleť

Med pleť zvlhčuje a zajistí, že bude atraktivnější a udrží si svoji vlhkost. Hydratace medem způsobí, že vaše pleť bude vláčnější, poddajnější, elastičtější a jemnější. Kromě toho obsahuje med účinné antioxidanty, které hrají důležitou roli při ochraně pleti proti škodlivému UV záření. Zde platí, čím tmavší med, tím více ochranných prvků obsahuje. Existuje mnoho druhů medu a každý má specifickou chuť a vůni. A hlavně, med neobsahuje žádné „přídavné“ chemikálie.

Základní medová maska ​​spočívá pouze v nanesení zahřátého, ne horkého, medu na obličej a krk. Nechte se hýčkat, vezměte si štětec a naneste si med na obličej, lehněte si a relaxujte. Masku nechte působit 15-20 minut, na závěr si med z tváře odstraňte teplou vodou, kterou v závěru vystřídáte za studenou. Po aplikaci základní masky si na obličej dejte už jen lehký krém. Kromě toho můžete využít tuto medovou masku tak, že si med necháte na tváři pouze 15 minut, zbývajících 5 minut si budete prsty masírovat obličej, následně umyjete a osušíte.

Medová maska ​​pro návrat tónu pleti

Potřebujete 1 pl medu, 1 lžíci čerstvé citronové šťávy, 1 lžičku skořice. Masku si naneste na obličej, nejlépe večer před spaním a nechte působit 30 minut. Takto udělejte 2-3 krát do týdne. Ideální na suchou pleť, získáte tak vyváženější tón.

Medové masky si můžete vyrobit libovolně, nejpopulárnější jsou kombinace med a aloe vera, jablko, avokádo, banán, mrkev, meruňka, okurka, vajíčka (i samostatně bělmo, žloutek), fíky, mango, citrónová šťáva, hrozny, meloun, pomerančový džus, broskve, jogurt, mléko, jahody, broskve, smetanu a jiné. Stačí, když si med necháte rozpustit, přidáte vaše ingredience a vyrobíte si pastu, kterou pak budete nanášet na obličej s tím, že působit by měla 15 – 30 minut. Vždy před nanášením masky si obličej a krk důkladně očistěte, určitě se odličte, nejlepší je si masku nanášet v klidu večer.

Medově-šalvějově maska ​​pro mastnou a akné pleť: 2 pl medu, 1 jablko, ½ lžičky šalvěje. Smíchejte šalvěj, med a nadrobno nasekané jablko do pasty a nechte v lednici vychladnout 20 minut. Následně si pastu natřete prstem na obličej, krk, vynechejte okolí očí, maska ​​by měla působit 30 minut. Potom masku opláchněte čerstvou vodou, usušte a naneste krém, nyní je vaše pleť rehydratovaná.

Ekologickou kosmetiku, která je šetrná k životnímu prostředí najdete v e-shopu Econea.

I rty mají rády med

Stačí, když si jednoduše nanesete med na rty alespoň na 10 minut. Vaše rty budou hedvábnější a vláčnější.

Medově-pleťový peeling: Smíchejte 2 pl ovesných vloček a 2 pl medu, naneste na navlhčený obličej a 2-3 minuty masírujte pleť krouživými pohyby.

Med jako účinná pleťová kosmetika
5 (100%) 2 hodnocení

      Přidat komentář

      Lillian.cz
      Logo