Louis Vuitton LOCKIT

Dlouho se říká, že pokud pár milenců zamkne zámek na zábradlí mostu a hodí klíč do řeky, tak jejich láska vydrží navždy. První takto zamknuté visací zámky se začali objevovat už na konci osmdesátých let v Maďarsku ve městě Pécsi, kde se tomuto symbolu lásky propůjčují mnohé páry na kovaném zábradlí blízko katedrály. Jako připomenutí této tradice vytvořila slavná značka Louis Vuitton novou kolekci nazvanou LOCKIT a oslavuje tak milence na celém světě.

O trochu starší tradice, než ta z Pécsi, se objevila v německém Kolíně, kde milenecké zámky visí na mostě Hohenzollern. Zamilovaní odhazují klíčky do Rýna, protekajícího pod mostem.

Tento zvyk se objevil i v Srbsku na mostě Ljubavi, což znamená v překladu most lásky, který pojmenovali po příběhu vojáka a učitelky v době před první světovou válkou. Dívky vyryjí do zámečků jméno jejich lásky a zamykají je na zábradlí. Odhodí klíč do vody s přáním, že tento symbol ochrání jejich partnera před jinými ženami.

V devadesátých letech se na mostech a památkách celého světa začali objevovat zámky symbolizující lásku těch, kteří je tam zaměsili. Ital Frederico Moccia napsal knihy Tři metry nad nebem a Chci tě, kterým se přikládá objevení prvního zámečku na mostě Milvian v Římě a na mostě Vecchio ve Florencii. O pár měsíců déle se začali objevovat desítky mileneckých zámečků na Pont des Arts v Paříži a o tři roky později na tomto nejromantičtějším místě světa jich je více než pět tisíc.

Tato tradice se dodržuje i u věže N’Seoul Tower v Soulu. Zámky jsou připevněné okolo této vysoké stavby, která se vypíná nad městem. Městská služba je pověřena jednou za čas zábradlí vyměnit, aby nebyl výhled na město zastíněn.

img_01_Louis_Vuitton_Lockit_Inspiration LV_lockit_2 LV_lockit_1

Louis Vuitton LOCKIT
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz

    Komentáře / diskuse / hodnocení