Kréta, klenot ve Středomoří

Když se řekne Řecko, mnoha lidem se vybaví antické památky a ostrov Kréta a právě tento ostrov vám nyní přiblížíme. Kréta je pátým největším ostrovem Středozemního moře a je známá zejména svou dlouhou a slavnou historií, která po sobě zanechala tisíce unikátních historických památek a uměleckých děl, které dodnes udivují a fascinují cestovatele z celého světa. Díky značnému kulturnímu dědictví je ostrov Kréta oblíbeným cílem dovolených, ovšem na jeho oblíbenosti se podílejí také přírodní krásy – zejména zdejší pláže a čisté moře.

Díky malebné krajině, četným kulturním památkám, teplému jižanskému klimatu a kvalitní nabídce turistických letovisek je ostrov Kréta ideálním místem pro prožití spokojené letní dovolené v Řecku. Pokud i vás láká dovolená na Krétě, rozhodně nepřehlédněte aktuální nabídku zájezdů na Krétu, včetně velmi oblíbených last minute zájezdů na Krétu, s nimiž si zajistíte svou dovolenou za opravdu exkluzivní cenu!

Zajímavosti Kréty

Věděli jste, že je Kréta největším a nejlidnatějším ostrovem Řecka a že se jedná o jeden z řeckých krajů? Pokud vás zajímají i další zajímavosti o ostrově Kréta, rozhodně čtěte dále! Povrch Kréty je poměrně členitý a kromě četných hor zde nalezneme také jeskyně, přičemž nejznámější je Diova jeskyně, která hrála významnou roli v řecké mytologii. Samotná řecká mytologie je také velmi zajímavá, a pokud máte rádi literaturu, rozhodně si přečtěte některé ze zdejších bájí, jistě vám to pomůže lépe pochopit místní kulturu a zejména pak umění. Ovšem nejzajímavější na Krétě je její historie, která je plná zvratů – velkých vzestupů, ale také pádů. Ony slavné doby nám dnes připomínají pouze pozůstatky majestátních chrámů a paláců.

kreta_pamatky

Léto na Krétě

Slunce, moře, dlouhé písečné pláže, míchané drinky, koktejly a nikdy nekončící zábava – právě takové je léto na Krétě! Vydejte se s námi na dovolenou na Krétu a prožijte nezapomenutelné léto plné skvělých zážitků, odpočinku, ale také sportu a kultury! Záleží pouze na vás, jak se rozhodnete si svou dovolenou zpestřit. K dispozici máte širokou nabídku fakultativních výletů, vodní sporty, bary, noční kluby, diskotéky, muzea, galerie a spoustu dalších zajímavých míst, díky nimž se na své dovolené na Krétě nikdy nebudete nudit.

Kréta, klenot ve Středomoří
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz