Karl Lagerfeld stále kraluje

To, co je Madonna v rámci pop music, je Karl Lagerfeld v módě. Už třicet let je uměleckým ředitelem módního domu Chanel a tvrdí, že móda je nemilosrdné podnikání, kde je stáří zakázáno.

Snad i proto svůj datum narození tají. Někde je uveden rok 1938, ale německý bulvár uveřejnil doklad o jeho křtu v roce 1933. Pět let nahoru-dolů, důležité je, že stále patří mezi ty návrháře, kteří tvoří v harmonii s tepem doby.

Návrhář, co před pár lety zhubl 40 kg, chodí v úzkých džínách, černém saku a bílé košili s vysokým límcem až pod bradu, na každém prstě má několik stříbrných prstenů, šedé vlasy stažené do ohonu a svou hrubě napudrovanou tvář skrývá za tmavými brýlemi, bez kterých ho nikdo už dlouho neviděl, svůj styl už léta nemění. No je to právě on, co dokáže trendy odhalit takříkajíc v jejich embryonálním stádiu a neomylně uvádět na módní scénu. Má prostě talent na nové věci, dává šance a posouvá dopředu i druhé – neznámé modelky, vizážisty a hair-stylisté. Jednoduše se nebojí a tak na pařížské ulici Gambon, kde sídlí Chanel se stále rozhoduje o tom, kam se bude móda ubírat.

Karl-Lagerfeld-Eyewear-Campaign

Je to až neuvěřitelné, že tak dlouho drží Karl Lagerfelg značku Chanel tak vysoko a lze říci, že bez větších výkyvů. A mnozí tvrdí, že je pro Chanel stejně důležitý jako sama jeho zakladatelka. Král Karl kraluje úspěšně, protože hodnota slavného módního domu je dnes vyšší než byla v době, kdy tam nastoupil.

Karl Lagerfeld zasahuje však i do jiných uměleckých oblastí. Miluje hudbu a často si vybírá hudbu ke svým přehlídkám od neznámých skupin, sám fotografuje a vystavuje, prsty má i v architektuře, designu a výtvarném umění, dokonce i píše. Ve svých šesti domech – poslední si koupil v americkém státě Vermont – sbírá starožitnosti. A to vše stíhá přitom, že navrhuje pro Chanel, pro italskou značku Fendi a samozřejmě i pro svou vlastní značku Karl Lagerfeld. Proti svému věku bojuje prací, pudrem, stravou a prohlášeními, že nikdy nenapíše svou autobiografii a tím, že se nekompromisně vyhýbá jakýmkoli retrospektivním vzpomínkovým událostem a rozhovorům o svém věku.

karl3 karl

Karl Lagerfeld stále kraluje
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz