Kam o Vánocích na výlet

Místo, o kterém si dnes budeme povídat je město, kde žili lidé už od nepaměti. Vždy naplno a na úrovni, v době bronzové i železné. Ano, mluvím o našich bratrech Slovácích. Slované objevili toto obdivuhodné místo již v 5.století a vybudovali z něj ozdobu Slovenska. Je to město známé jako uherský Norimberk. Dnes patří mezi společenské a hospodářské metropole. Ukazuje jak je možné kulturně růst. Víte o jaké město jde? Je to Žilina. S ní si mnoho z nás spojuje její centrum, které dýchá historií, Mariánské náměstí a radnice se zvonkohrou. Nesmíme zapomenout zmínit i Farní kostel, ten je ikonou města.

Žilina patří i mezi města, co jsou zaměřená administrativně. Pracuje zde mnoho úřeníků. To by mohl být také jeden z důvodů vaší cesty do tohoto malebného slovenského kraje.

Hledáte-li vhodné místo k ubytování, tak mezi nejnovější a nejzajímavější hotely v Žilině určitě patří hotel Galileo. Můžete ho najít blízko centra a užít si tak tu atmosféru. Budete nadšení nejen z ubytovacího servisu, ale i ze stravování a ochoty všech pracovníků. Toto místo je vhodné i pro uspořádání setkání, a to nejen pracovních večírků, ale také rodinný oslav či školení.

Cestujte bezpečně

Je tady už několik týdnů chladnější počasí, to by vám mělo připomenout, že je vhodné přezout pneumatiky na zimní. Podle zákona byste měli od 1. listopadu jezdit na zimních pneumatikách. Není to jen výmysl našich zákonodárců. Všichni přece chceme, aby naše jízdy byly bezpečené a v pořádku vždy dorazili. Pokud se chystáte na hory, tak doporučujeme vzít s sebou i sněžné řetězy. Nebylo by příjemné někde zůstat.

Nezapomeňte se pojistit

Plánujete cestu do zahraničí? Ano i Slovensko je zahraničí, i když stačí jen občanský průkaz, abyste se tam dostali. Myslete na to, že jakákoliv cesta mimo Českou republiku přináší jisté riziko. Může se něco stát, nehoda, zdravotní potíže. Proto byste si měli zařídit cestovní pojištění.

Kam o Vánocích na výlet
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz

    Komentáře / diskuse / hodnocení