Je duševní nevěra nevěrou?

Vadilo by vám více kdyby vás podvedl tělem nebo duší? Tělesná nevěra prý pro muže nic neznamená. Hledají rozptýlení a nové tělo. Ale co ženy?

Nevěra u mužů

Možná vás skutečně milují a hledají pouze fyzické dobrodružství, které váš vztah nijak neohrozí, dokonce mu může pomoci. Samozřejmě pokud o nevěře nevíte. Pokud se však zamilují jinde, máte problém. Nevěra obecně se těžko dokazuje a ta duševní je prakticky neprokazatelná. Nakonec se můžete omezit pouze na výčitky: “proč s ní trávíš více času než se mnou? Proč ona to ví a já to nevím? Proč se mnou tak málo mluvíš? ” Ty partnera většinou znechutí a vás vyčerpají. Nebo jste to vy kdo nemá čisté svědomí?

Je to jen kamarád! Opravdu?

Trávíte s “kamarádem” více času než s vlastním partnerem? Ví o vás věci, které partnerovi neříkáte. Máte pocit, že vás více “chápe”? Máte problém podívat se jeho partnerce přímo do očí? Zamlčujete svému partnerovi, že jste byli zase s “ním” a řeknete raději, že jste byli s kamarádkou na kávě? E-mailovou schránku máte plnou zpráv od NĚJ a ne od partnera? S kým si více píšete online?

Pokud by se vás někdo zeptal jestli spolu něco máte, s čistým svědomím byste odpověděli hlasité NE. Neboť je to pravda. Ale asi by vás píchla poznámka, že je vidět, že si spolu příliš rozumíte. Z NE by bylo do světa křičící ANO. Rozumíme si, chceme spolu být, chceme mluvit, chceme … jako by to řekli v pohádce “my se máme rádi”. Přestává vám vadit, že jste s partnerem méně nebo vůbec? Nemáte potřebu se mu svěřovat neboť všechno řeknete “kamarádovi”? Nebylo by vám pochuti, kdyby si váš partner dělal záznam ze setkání s vaším kamarádem? Ale proč, nic špatného přece neděláte. Pouze se jeden druhému díváte déle do očí, smějete se, letmo se dotýkáte. I když jste si to neřekli, řeč vašeho těla křičí chci tě. Nemusíte používat zdrobnělinky, nemusíte ho hezky oslovovat, prozradí vás melodie hlasu. Když je duševně nevěrná žena – což se stává častěji, její partner na to zřídka přijde. Zvlášť pokud jde o dlouhodobé vztahy, kde muž svou polovičku vnímá mnohem méně než dříve. Někdy si nevšimne, že si nedali týden pusu, že se nemluví, že ji nepohladí, neobejme. Vždyť se milují, už to vědí, tak nač. Jeho přítelkyně ho takto může podvádět velmi dlouho.

Proč odcházejí ze vztahu ženy a proč muži?

Legenda praví, že ženy pokud odcházejí ze vztahu, tak je to definitivní a proto, že jim chybí láska. Cit. Takříkajíc – z duševních důvodů. Opačné pohlaví má-li milenku, tak ji má většinou proto, že ho omrzelo tělo stabilní partnerky. Muži také vnímají fyzickou nevěru partnerky mnohem dramatičtěji než to že miluje někoho jiného. Hlavně, že s ním nic neměla.

Práce – semeniště nevěry

Na duševní nevěru jsou jako stvořené pracovní vztahy. V práci trávíme velkou část svého života. Prožíváme tam nejintenzivnější chvíle dne, stres, adrenalin, řešíme problémy (s kolegy). Když přijdeme domů padneme mrtvé a ne vždy se nám chce probírat co bylo v práci. A partnerovi o to méně. Nakonec zjistíme, že jsme s kolegou v práci probrali úplně všechno, chodíme s ním na oběd, někdy i po práci a vlastně jediné co spolu nemáme je SEX.

Tak na závěr, jak pravil doktor Plzák, třeba mít tři muže / ženy – jednoho, se kterým žijete, druhého na sex a posledního, kterého milujete.

Je duševní nevěra nevěrou?
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz