Jak vybrat visačku na kufr?

Jakmile se člověk rozhodne cestovat, určitě se neobejde bez užitečného doplňku, jakým je visačka na kufr, které známe také jako jmenovky. Na cestách potřebujete pro vaše zavazadla identifikaci, zejména ve chvíli, kdy váš kufr nedisponuje integrovaným adresným štítkem.

Jestliže cestujete opravdu často, musíte se vyzbrojit pořádnou visačkou, která vám utkví v paměti a jakmile budete čekat na letišti v odbavovací hale na své zavazadlo, už z dálky ho v té záplavě ostatních kufrů bezpečně poznáte a nemůžete si ho splést. Takže ve chvíli, kdy k vám na přepravním páse doputuje, hned po něm můžete sáhnout a mít jistotu, že je tím správným.

Proč je důležité používat visačky na kufr?

Visačka je svým způsobem osobním dokladem vašeho zavazadla, podle kterého je možné vždy každý kufr identifikovat. To oceníte zejména tehdy, kdy cestujete letadlem a v určitém místě přistanete na letišti, abyste přestoupili na jiný spoj.

Zavazadla se v tu chvíli přesouvají z jednoho letounu do druhého, ale bohužel se v mnoha případech stává, že letadlo často odletí dříve, než jsou všechna zavazadla na místě a některá zůstanou na tom letišti, kde bylo mezipřistání.

To je ta ideální situace, při níž oceníte, že byla připevněna visačka na kufr do letadla. Vy pak jen nahlásíte ztrátu zavazadla a doufáte, že se najde co nejdřív. Údaje, které vaše visačka obsahuje, jsou klíčem k nalezení toho pravého kufru. Takže nikdy nezapomínejte své zavazadlo označkovat.

Typy materiálu pro jmenovky

 • Kůže
 • PVC
 • Syntetická kůže
 • Papír
 • Látka

Co by měla visačka na zavazadla obsahovat?

 • Jméno
 • Příjmení
 • Adresa bydliště
 • Mobilní telefon
 • E-mail

Mohou se visačky na kufr umístit i na jiná zavazadla?

V podstatě na každé, které si s sebou berete. Nikdy nevíte, kde takové zavazadlo odložíte a uvidíte, že pak jmenovky uvítáte. Záleží tedy jen na vás, jestli to bude kufr, batoh, aktovka, cestovní taška nebo třeba velká kabela. Často se stává, že když pro někoho hledáte něco vhodného jako pozornost, tak poslouží visačky na kufr jako dárek a podobně.

Který materiál se hodí nejlépe?

Když to vezmeme z obecného hlediska, tak se dá využít každá, kterou hned nezničíme. Jenže to, jestli nám dlouho vydrží, se odvíjí právě od zvoleného materiálu. Spousta lidí si buď koupí, nebo vyrobí visačku z papíru, kterou pak připevní pomocí poutka. Jenže stačí pár trhnutí nebo nešikovné vytažení zavazadla z hromady kufrů a je po jmenovce.

Dalším materiálem je látka, ta není špatná, ale brzy vybledne a může se snadno ošoupat, takže pak na kufru vypadá příšerně. Co se týká PVC a syntetické kůže, tak ty jsou hodně rozšířené a oblíbené, ale občas to také není tak úplně ono.

Poslední a svým způsobem nejideálnější volbou je kůže. Je odolná, hezky vypadá, a když si z tohoto materiálu pořídíte visačky na kufr, nemůžete litovat. Hned tak je něco nezdolá, mají dlouhou výdrž a jsou vždy dokonale propracované, aby nedošlo k poškození adresy, případně jejímu znehodnocení.

Pevná a kvalitní kůže se postará o to, že se visačka z kufru neztratí. Štítek s údaji by měl být umístěn v kapse, která má uzavíratelnou patentku a když se správně upevní, je o vaše zavazadlo perfektně postaráno.

Jak vybrat visačku na kufr?
2 (40%) 1 hodnocení

   Přidat komentář

   Lillian.cz
   Logo