Jak se rychle a správně nalíčit

I vy patříte do skupiny pracujících žen, které nemají každé ráno čas strávit půl hodiny před zrcadlem? V tom případě i vám je určených těchto pár tipů, jak se namalovat za pár minut.

1. Denní krém

Dříve než si nanesete make-up, měli byste si obličej i dekolt natřít denním krémem. Ten pleť rozzáří a dodá jí potřebnou vlhkost, o kterou jsme ji připravili během spánku. Denní krém byste si měli vybírat nejen podle toho zda máte normální, smíšenou nebo mastnou pleť, ale i podle požadovaného účinku. Kosmetický průmysl nás dnes zahrnuje neskutečným množstvím různých typů krémů – proti vráskám, akné, krémů s liftingovým účinkem, rozjasňující krémy, apod. Při výběru krému byste měli přihlížet i na svůj věk. Každý krém je totiž určený pro jinou věkovou skupinu.

2. Make-up

Make-up je úžasným vynálezem a toho, kdo jej vymyslel bych ocenila medailí a myslím, že nejsem jediná. Po nanesení denního krému se může začít s aplikací make-upu. Opět si máme možnost vybrat z velkého množství make-upů – s liftingovým účinkem, matující, rozjasňující, apod. V tomto případě je však nepsaným pravidlem, že barva make-upu by měla být přizpůsobena barvě pokožky. Make-up můžeme nanášet různými způsoby, např. pomocí aplikátoru nebo konečky prstů.

3. Pudr

Pudr slouží víceméně na to, aby se vám neleskla tvář. Pudr může být sypký, tehdy ho naneseme pomocí hrubého štětce nebo může být v tuhém stavu a tehdy jej aplikujeme pomocí labutěnky. Platí pravidlo, že pudr nesmí být příliš tmavý, ale ani velmi světlý. Nejlepší volbou je, když je pudr asi o stupeň světlejší než make-up.

4. Líčení očí

Při ranním líčení většinou upřednostňujeme jemné, decentní líčení. Vhodné jsou světlé, perleťové odstíny bílé, růžové, hnědé, apod. Vyvarovat byste se měli tmavých a příliš extravagantních odstínů. S líčením začínáme ve vnitřním koutku oka. Nejprve naneseme světlý odstín a následně můžeme začít s aplikací tmavšího odstínu. Nanášet jej začneme přibližně ve středu víčka směrem k vnějšímu koutku. Stín rozetřeme pomocí aplikátoru na polovinu víčka. Viditelný je pěkný přechod ze světlé do tmavší barvy.

5. Oční linka a řasenka

Pokud již máme nanesené oční stíny, máme dvě možnosti: buď přistoupíme k aplikaci řasenky nebo si ještě před tímto krokem naneseme oční linku, kterou na denní líčení prakticky nepotřebujeme. Závisí jen na našich zvyklostech, resp. na tom, zda chceme oči více zvýraznit. Nakonec naneseme spirálu.

6. Rty

Stejně jako pro oči, i pro rty platí, že na denní líčení jsou spíše vhodné jemné, světlejší odstíny rtěnek. Velmi IN jsou lesky na rty, které působí decentně a zároveň přitahují pozornost. Pokud vás matka Příroda neobdařila krásnými plnými rty, můžete ji oklamat pomocí lesků a rtěnek např. s přísadou chilli papriček nebo s chladivým efektem, které vám dodají pocit, že máte rty jako Angelina Jolie.

Jak se rychle a správně nalíčit
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz

    Komentáře / diskuse / hodnocení