Jak se zbavit pih?

Časy, kdy se vám pihy zdály být roztomilé jsou už dávno za vámi a vy každý den při pohledu do zrcadla trpíte? Nemusíte! Nabízíme vám několik tipů, jak lze proti těmto pigmentovým skvrnkám účinně bojovat!

Pihy – ať už jsou pryč!

Lidé s bledou pletí a vlasy mají větší predispozici k tvorbě pih. Tyto drobné pigmentové skvrny s větším působením slunce tmavnout díky melaninu, který takto reaguje na sluneční záření. Naopak během zimního období, kdy je slunečních paprsků mnohem méně, pihy blednout. S narůstajícím věkem pihy postupně blednou až se nakonec zcela ztratí zhruba kolem čtyřicítky. Pokud se vám nechce čekat tak dlouho, nabízíme vám pár tipů, jak s pihami zatočit tady a teď!

Dermatologové doporučují …

Na redukci pih existuje řada metod. Před tím než si některou z nich vyberete, poraďte se se svým dermatologem. Jednou z možností je aplikace bělícího krému na místa posetá pihami. Tento krém zablokuje účinky melaninu, čímž začnou pihy postupně blednout. Při používání konkrétního bělícího krému je třeba postupovat podle instrukcí.

Další možností je chemický peeling. Podobně jako klasický peeling, i tento odstraňuje a obrušuje povrchovou vrstvu pokožky, čímž ji zbavuje odumřelé kůže a zmírňuje pigmentaci nebo jemné vrásky. Pokud se rozhodnete pro tuto metodu, připravte se na to, že pleť bude potřebovat pár dní na regeneraci.

Třetí alternativou jak bojovat proti pihám je pomocí laseru. V případě, že se rozhodnete pro laser, je třeba zajít za svým dermatologem, který zákrok provede. Podobně jako při chemickém peelingu, i zde bude zapotřebí určitý čas na rekonvalescenci pokožky – zde je však třeba počítat s několika týdny.

Vše najdete doma

Pokud jste spíše zastáncem méně invazivních zákroků, pak je tu pár tipů i pro vás. Nejjednodušší, i když účinností nejslabší možností je použití make-upu. Výrobků je obrovské množství nejen co se značek týče, ale i odstínů. Nechte si poradit od prodavačky nebo kosmetičky, jaký odstín by byl pro vás nejvhodnější. Díky mejkapu sice pihy nezmizí, ale dají se alespoň na nějaký čas skrýt.

Pihy pomůže „smýt“ i kyselé mléko nebo citrónová šťáva. Kyselým mlékem je třeba si mýt obličej vždy večer, aby během noci mohly působit mléčné kyseliny. Pokud jde o citrónovou šťávu, tu je třeba aplikovat na pihy a nechat působit 15 minut. Pak stačí pleť lehce opláchnout vodou a na pleť nanést zvlhčovač, citronová šťáva může pleť vysušovat. V případě potřeby, můžete obě ingredience kombinovat.

Nejlepší je prevence

Nejlepší a zároveň nejjednodušší řešení, jak se zbavit pih je předcházet jejich vzniku! To docílíte velmi jednoduše tak, pokud se budete vyhýbat slunci a opalování, a to především v době mezi 10. až 14. hodinou, kdy je slunce nejsilnější. Stejně důležité je používat opalovací krémy s vysokým UV faktorem a aplikovat je na pokožku vícekrát denně – podle potřeby. V případě, že se nemůžete zcela vyhnout přímému slunci, doporučujeme vám nosit i široký klobouk a brýle, které spolu s opalovacím krémem nejlépe ochrání vaši pokožku!

Mohlo by vás také zajímat

  • Ekologická kosmetika z e-shopu Econea
Jak se zbavit pih?
4.8 (95%) 4 hodnocení

      Přidat komentář

      Lillian.cz
      Logo