Etiketa ve fitku

Chcete vědět, jaká etiketa platí v centru mužského srdce, tedy v posilovně? Zásady to sice nejsou nikde psané, ale dodržovat se zkrátka musí, jinak byste mohli snadno přijít k potížím.

1. Neokounějte!

Prvním nepsaným pravidlem je zákaz koukání! Nikomu nebude příjemné, když na něj budete zírat s otevřenou pusou, když se zrovna pustí do 140 kilového bench-pressu. Zkrátka si hleďte svého, a pokud se budete chtít podívat na vazbu někoho jiného, dělejte to zřídka a nenápadně. Přece nechcete danou osobu naštvat.

2. Nebav se a cvič!

„Zmlkni a cvič”. Každý letitý návštěvník posilovny vám řekne, že není nic otravnějšího, než poslouchat hovory ostatních lidí. Zkrátka nic tolik nenaruší kvalitu tréninku, jako když si mezi sériemi povídáte. Rada: prostě a jednoduše mluvte jen tehdy, pokud se to týká přímo jen nezbytných věcí okolo tréninku.

3. Mobil

Netahejte sebou do fitness centra mobil! Nechte si ho v šatně či si jednoduše vypněte zvuky, neustále volání či zvuk SMS dokážou každého druhého „bouchače“ jedoucím na kreatinu pořádně naštvat.

4. Jídlo jen s mírou

Mezi další nepsanou zásadu patří jídlo v posilovně. Pokud si vezmete malou fitness tyčinku zřejmě na Vás bude obsluha u pultu blbě koukat, ale nic hrozného se nestane, ale pokud se rozhodnete vzít si sebou do krabičky svíčkovou a tu si pak s chutí dáte přímo v posilovně, může to vyvolat velké nevole.

5. Pořádná koupel

Ačkoliv jste možná stydlivý a nechce se Vám po cvičení do společných sprch (máte strach, že by Vám třeba upadlo nějaké to mýdlo) i přesto by koupání po cvičení mělo být jasným úkonem. Nejen totiž, že budete smrdět, ostatní si z Vás budou nejspíše i utahovat.

6. Nesundávejte si tričko

Jedna z hlavních zásad je cvičit ve vhodném oblečení. To, co zkušení návštěvníci vyloženě nesnášejí, jsou „frajírci“ kteří si v posilovně sundávají tričko a cvičí „na hoře bez“. Pokud budete chtít Vaše svaly vystavovat, jděte na módní molo, či na koupaliště – tady nemá nahota co dělat.

7. Žádný flirt

Flirtování a balení zkrátka do posilovny nepatří stejně jako esemeskování či nadměrné vykecávání, takže se tomu obloukem vyhněte. Už jen kvůli tomu, že většina žen chodí cvičit s doprovodem, což by mohlo způsobit určité nepříjemnosti.

Tip: Zajímavé články a návody, jak správně cvičit ve fitku najdete v eshopu Aktin

Etiketa ve fitku
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz

    Komentáře / diskuse / hodnocení