Dostaňte se do kondice

Jak se dostat po uplynutí zimních měsíců zpátky do dobré kondice? Důležité je především najít si pohybovou aktivitu, kterou budete schopni provozovat pravidelně a dostatečně dlouho, abyste se brzy cítili opravdu fit. A tady je pár zajímavých tipů!

Chůze

Do kondice se lze dostat i pravidelnou chůzí. Zvyšuje se díky ní dechový objem, cévy jsou pružnější a ladná chůze má skvělý vliv i na kosti. Omezte proto výlety autem na krátké vzdálenosti a raději se vydejte do blízkého supermarketu pěšky. Podle doporučení lékařů by bylo vhodné udělat za den až deset tisíc kroků, při snaze zhubnout ještě o dalších pár tisíc víc.

Běh

Pravidelné běhání doslova čistí hlavu. Pár minut po vytrvalostním běhu se navíc budete cítit opravdu skvěle, protože se budou uvolňovat endorfiny. Pokud má ale tato aktivita mít skutečně znatelné zdravotní účinky, je třeba běhat minimálně půl hodiny třikrát týdně a postupně časovou dotaci mírně zvyšovat. A pozor – běh není vhodný pro lidi s nadváhou nebo dokonce obezitou, protože klouby by to nemusely nést nijak dobře.

Jogging

Jogging není totéž co klasický běh. Přesněji řečeno, jeho definice zní – volný běh, jenž se občas střídá s chůzí a nezapojuje se síla (na rozdíl od běhu). Je proto dobrý pro naprosté začátečníky. Pozor na únavu nebo bolest, vždy raději zpomalte a nepřetěžujte se.

Jumping

Vraťte se do dětství! Jumping je jedním z oblíbených sportů v moderních fitness centrech, laicky řečeno jde o skupinové hopsání na malých trampolínách. Příjemná hudba a pohodový instruktor jsou základem úspěchu, kromě zlepšení kondice si také pěkně vytvarujete postavu.

Veslovací trenažer

Nemusíte na divokou vodu, stačí zajít do fitness centra. Toto cvičení je velice šetrné k Vašemu kloubnímu aparátu – a to při jakékoliv obtížnosti. Technika není vůbec složitá, a pokud by Vám snad tak přišla, existují skupinová cvičení pro naprosté začátečníky, která jsou i mnohem zábavnější než zápolit se strojem individuálně, že?

Tip: Fitness produkty a vybavení nakoupíte výhodně v e-shopu Aktin.cz

Dostaňte se do kondice
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz

    Komentáře / diskuse / hodnocení