Co mi to pořád říká?

Většina z nás tuší, že ženy a muži nemají zrovna mnoho společného. Muži si často stěžují na to, že nerozumí tomu, co po nich ženy žádají. To zřejmě souvisí s tím, že ženy spíš řeknou něco jiného, ​​než to co opravdu chtějí. (Např. při hádce, když se muž ptá, zda má odejít. Žena řekne, tak jdi, ačkoli většinou to tak asi nechce. To ale neberu jako příklad toho, že muži nerozumějí, co jim ženy říkají. My, příslušnice něžnějšího pohlaví, dáváme své potřeby a touhy jasně a zřetelně najevo. To nepochopení podle mě souvisí zejména s tím, že někteří muži mají problém spíše s naplněním ženských potřeb a snů.

U mužů je to právě naopak. Bohužel. Podle mého názoru jsou to právě chlapi, kteří mají menší komunikační problémy. Předpokládám, že kromě asi tří vět spojených s partnerským vztahem (“Chceš se mnou chodit?”, “Chci se s tebou vyspat.”, “Vezmeš si mě?”) Jinak své potřeby neformulují.

Pokud se do této již tak nesrozumitelné situace zapojí věčné lhaní, mužsko-ženský babylon je na světě. Setkala jsem se s tím vícekrát. Někteří muži (doufám, že ne všichni, ale všichni, které znám) mají dost velké problémy s tím vyjádřit, co přesně chtějí. Říci, že chtějí se ženou být v naplněném a uspořádaném vztahu, je pro ně nepředstavitelné. Oni přece chtějí svobodu a kamarády a chlast a poker a fotbal a mnoho dalšího.

Jak tedy rozeznat, co muži vlastně říkají? Zažila jsem smsky, které vypadaly takto: mám tě velmi rád a v podstatě znamenaly toto: nemohu s tebou být. Tedy smyslem tohoto komunikačního aktu bylo říci mi, že mě nechce. Nebo po zvláštní opilecké noci plné společného porozumění jsem slyšela, že se mi to líbilo a doufám, že si to zopakujeme. Asi stále doufá, když se od té doby neozval.

Rovněž v kritických situacích většina mužů reaguje jako hysterické uražené ženy, když řeknou: jdi si klidně do prd… o půl třetí ráno máme pochopit jako nechoď nikam, nechci být sám, promiň.

Čeští lingvisté, sociologové a antropologové se věnují zajímavým oblastem výzkumu. Ale mužsko-ženský/žensko-mužský slovník ještě nesestavil nikdo. Tak se tím musíme brodit a doufat, že jednou přijdeme na to, co to vlastně od nás chce …

Co mi to pořád říká?
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz