6 rad, jak správně pracovat u počítače

Aby vás nebolela záda, hlava ani zápěstí, měla byste se při sezení u počítače držet našich rad. Zvlášť pokud u něj trávíte více hodin denně.

  1. Pořiďte si židli s kvalitní opěrou zad a krku, nejlépe s područkami. Během sezení mějte nohy i ruce v pravém úhlu. Mezi vámi a monitorem má být asi 60 cm volného místa.
  2. Vždycky mějte monitor v úrovni očí. Platí to i u notebooku, který byste měla stavět na stojánek a pořídit si k němu externí klávesnici.
  3. Pokud pracujete i večer, rozsviťte si lampičku, protože jas monitoru nestačí a časem vás z nedostatku světla rozbolí hlava.
  4. Pro lidské tělo je přirozené, aby obě ruce pracovaly ve stejné výšce, proto by měly klávesnice i myš ležet na jedné dostatečně velké pracovní desce.
  5. Klávesnice s nepatrným úhlem zakřivení a podložkou zápěstí vám uleví od bolesti, protože prsty se budou pohybovat přirozeněji než na standardní klávesnici.
  6. Myš si pořiďte podle velikosti své ruky. Příliš velká nebo naopak malá vám bytečně zatíží zápěstí, což může vést až k syndromu karpálního tunelu.
6 rad, jak správně pracovat u počítače
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz