10 tipů jak lépe zhubnout

Není důležité proč, ale pokud už ses rozhodl, že chceš zhubnout, drž se našich rad a zbavíš se břicha a faldů na něm snadno a poměrně rychle.

Vypni televizi, když jíš

Je dokázáno, že když člověk snídá/obědvá/ večeří před televizorem spořádá více kalorií. A to v průměru dokonce až o 300kcal více než člověk, který jí v tichu, symbolicky řečeno ,,před prázdnou zdí”. Jak je to možné? Člověk, který přijímá potravu před televizí, se více soustředí na to, co právě běží za program než na to, co právě snědl. Automaticky pociťuje stále hlad či chuť a přidává si a přidává. Důkazem tlouštíků jsou osamělí jedinci, kterým dělá společnost pouze televize, u které tráví veškerý svůj čas a neustále se nečím ládují, i když jsou to jen ,, drobnosti” typu tyčinky, brambůrky, bonbóny (to nejvíce kalorické!). Takže: vypnout televizi a více se soustředit na jídlo.

Počítej kalorie

Ano, samozřejmě. Člověk by se měl nenásilnou formou zabývat příjmem počtu denních kalorií. Nebuďte lenoši, v dnešní době je téměř na každém obalu napsána energetická hodnota potravin. Individuální příjem si lehce spočítáte pomocí vzorce Harris-Benedict
66 + ( 13.7 x hmotnost v kg ) + ( 5 x výška v cm ) – ( 6,8 x věk v letech ). Nemusíte to dodržovat zcela přesně, závisí na fyzické aktivitě a mnoha dalších individuálních faktorech, každopádně je dobré pro psychiku, když rámcově víte a dodržujete to. Když případně příjem snížíte, váha půjde rychleji dolů.

Šťávám řekni: NE!

Sladké šťávy, džusy, a limonády zkrátka nepatří do pitného režimu člověka, který chce zhubnout. Jedná se totiž o nápoje ne tak nízkokalorické, jak by bylo potřeba. Nejlepší je samozřejmě pít čistou vodu, pokud by to však byl velký zásah do vašeho životního stylu- pijte zelený čaj s citrónem, citrónovou vodu či nízkotučné mléko.

Choď

Zkuste občas třeba jen ignorovat výtah ve vašem domě a vyjděte si dvakrát, čtyřikrát za den schody. Pokud se neobejdete bez auta, jeďte jím, ale zaparkujte třeba 10 minut chůze od místa, kde pracujete, a dejte si 20minut rychlou chůzí denně. Uvidíte, že i takhle málo stačí a výsledky se dostaví. A nakonec třeba i vás začne chůze bavit a objevíte krásu pěsí turistiky nebo delších procházek.

Staré známé- jez častěji

Ale za to menší porce. Ve skutečnosti můžete zahánět hlad i 7x za den. Je potřeba naučit žaludek na malé porce, aby nebyl tak roztažený, menší proce a častěji, bude schopný rychleji strávit. Nakonec budete příjemně zaplnění a nebudete pociťovat hlad, budete vlastně stále a stále jíst.A to je přeci fajn!

Pokud stále nevíš, jak zhubnout, zkus osobního trenéra.

Nehubni, pokud TY sám nechceš

Když půjde o přesvědčení, které příjmete sami- bez nátlaku- bez fanatismu-bez toho, aby výsledek musel být hned teď- bez kontrolování zvnějšku, tak pravděpodobně vydržíte nedávat cukr do kávy nebo nejít tři týdny na pivo, vyvarujete se čokoládě atd. Protože chcete výsledek pro sebe, kvůli sobě! Jakmile cítíte nátlak, je jasné, že navzdoru zákazu přítelkyně na pivo půjdete, rozděláte si čokoládovou tyčinku na truc dietologovi a tak dále.

Změň ruku, kterou držíš příbor

Možná trochu vtipné a kuriózní, ale funguje to. Asi jako si neumíte představit masturbaci nohou, neumíte si představit jíst jinou rukou, než jste zvyklí. Ze začátku vám zcela samozřejmě nepůjde tak lehce jíst levou rukou, když jste pravák a naopak. Výsledkem bude, že se nejen něčemu novému přiučíte, ale díky tomuto neobvyklému způsobu spálíte více kalorií a to nejen proto, že se vůbec nenajíte:-)

Rozvíjej zvyk

Vědci zjistili, že zautomatizování nastává po 21. dnu opakované činnosti. Zkuste třeba začít muffinem, který si dáváte k snídani. Řekněte si, že pokud vydržíte nedat si ho 21 dnů, odměníte se. Formou odměn si nakonec vytvoříte zvyk: nejíst muffin, více sportovat atd. Atd. a nakonec zjistíte, že vám čokoládová pochoutka k snídani nechybí, nebo naopak, že jste si zamilovali sport.  A tím také půjdou kg dolů.

Jez přírodní produkty

Jasně, můžete namítnout, že silikony na ženských prsou jsou kolikrát lepší než prsa přírodní, dobře. Ale co se týče jídla, držte se raději potravin naturálních. Jde zkrátka o to, že v nich není tolik konzervačních látek a barviv, které způsobují to, že je poměr  bílkoviny- sacharidy- vláknina v polotovarech značně nevyrovnaný. A to vašemu hubnutí prostě nepomáhá.

Žvýkej

Zhruba 83% obyvatel planety miluje žvýkání a různé druhy a příchůtě žvýkaček. Zkuste to. Každý dospělý jedinec by měl  vědět, že během žvýkání vstupuje do traktu více vzduchu a to způsobuje těžkost v oblasti žaludku, která eliminuje pocit hladu. Takže pokud máte chuť na sladké, dejte si radši žvejku.

10 tipů jak lépe zhubnout
Ohodnotit

      GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pokud budete chtít údaje odstranit, tak nás kontaktujte na info@lillian.cz

    Komentáře / diskuse / hodnocení